Seuran päättäjäiset 2021

Kauden 2020-2021 erityispalkinnot ja joukkuepalkinnot jaettiin Laaksolahden hallissa tapahtuneissa joukkuekuvauksissa ryhmäkohtaisesti.

Onnea vielä kerran kaikille palkituille ja kiitos tekemisistänne niin kentällä, kuin sen ulkopuolellakin. 

Tsempit alkavaan vuoteen! Olkaa ylpeitä ja futailkaa täysillä.⚽️

 

Erikoistapalkinnot: 

Vuoden Kasiysiläinen - Tuukka Laakso

Vuoden Toimihenkilö - Jukka Nurmi

Vuoden Valmentaja - Nea Sinkkonen¨

Vuoden Futisteko - Oskari Paakkunainen

Vuoden Joukkue - P06-07

Vuoden Futisperhe - Sukaset

Vuoden Tyttöpelaaja - Oona Huttunen

Vuoden Poikapelaaja - Eemeli Lehtonen

 

Joukkuepalkinnot:

PT15 Julia Paavola Joukkuepelaaja / Pouret Raphaël Harjoittelija / Koivula Leo Kehittyjä

PT14 Saastamoinen Bea Joukkuepelaaja / Johansson Noa Harjoittelija / Osman Mustafa Abdullahi Kehittyjä

P13 Manu Wensch Joukkuepelaaja / Artur Rantanen Kehittyjä / Vilho Kurssi Harjoittelija

T13 Sara Määttä Kehittyjä / Inka Pitkänen Tsemppari / Elsa Järvenpää Joukkuepelaaja

P12 Makkonen Rasmus Joukkuepelaaja / Hynninen Onni IHarjoittelija / Mäkelä Joosua Kehittyjä

T12 Rania Ezziti Kehittyjä / Veera Huhtarinne Joukkuepelaaja / Laura Sirén Tsemppari

P11 Matteus Hauta-Aho Tsemppari / Alpo Laxström Tsemppari / Samuel Lindeman Tsemppari

T11 Lotta Uoti Tsemppari / Nelli Mäkinen Kehittyjä

P10 Henri Pihlajamaa Tsemppari / Ryan John Taistelija / Artturi Arhosalo, kehittyjä

T10 Saga Forssell Liimanäppi / Eevi Ventonen Kehittyjä / Kaisa Helonsalo Joukkuepelaaja

P09 Touko Koskinen MVP / Aamos Kimpimäki Kehittyjä / Otto Pasanen Tsemppari

T09 YJ Pinja Niemeläinen Tsemppari / Linnea Laakso Tsemppari / Ada Viisanen Tsemppari

P08 Hugo Hultman Tsemppari / Aatos Ackalin Kehittyjä / Onni Kelahaara Taistelija

T08 YJ Mona Oikarinen Tsemppari / Senja Pitkänen Tsemppari / Kaija Ilomäki Tsemppari

T08-09 Haaste Tilma Isopahkala Kehittyjä / Frida Hauta-aho Tsemppari / Anastacia Viinikka Taistelija

P07 Arttu Alanen Tsemppari / Oskari Paakkunainen Joukkuepelaaja / Aapo Kaijanmäki Kehittyjä

P06 Rasmus Jämsä Tsemppari / Sisu Kiesi Taistelija / Anton Määttä Kehittyjä

T06-07 Clara Lybäck Kehittyjä / Veera Laitala Kehittyjä / Edith Wahen Kehittyjä

TB Adelina Lampenius  Joukkuepelaaja / Viivi Hakkarainen Kauden pelaaja

Kyllikit Satu Kullas / Anastasia Kobzar Westman / Sari Nilsson

 

IKÄLUOKKA KUVIEN TILAUSOHJEET