XXL & Adidas - seuravarusteet
XXL on urheiluliikekonsepti, josta löydät kaikki urheilu-, ulkoilu-, retkeily- ja erätuotteet saman katon alta. Liikeideamme on yksinkertainen: Laaja valikoima, tunnettuja merkkituotteita ja ekstra ekstra edulliset hinnat.
XXL-tavarataloja on tällä hetkellä Norjassa 37, Ruotsissa 27 ja Suomessa 17, joiden lisäksi myyntiä tehdään verkkokaupan kautta. Suomen ensimmäinen XXL-tavaratalo avattiin huhtikuussa 2014 Vantaan Tammistoon. XXL kerää saman katon alle kaiken sekä urheilu- että ulkoiluhenkisille asiakkaille. Haluamme olla alamme parhaita jokaisella osastollamme, mikä tarkoittaa erittäin laajaa tuotevalikoimaa useasta eri tuoteryhmästä.
XXL Team Sales seurakauppakonsepti on saanut alkunsa 2018. XXL liikeidean (laaja valikoima, tunnettuja merkkituotteita ja ekstra ekstra edulliset hinnat) lisäksi haluamme tarjota seuroille ja erityisesti seuran jäsenistölle helppokäyttöisen ja nopean toimintamallin seuravarusteiden hankintaan.
Aki Kelontekemä
Team Sales Manager Finland
+358 40 8648020
aki.kelontekema@xxl.fi
Santeri Perälä
XXL Team Sales Representative
+358 45 3254347
santeri.perala@xxl.fi
Tervetuloa XXL Team Salesiin!
Kiva, että olet kiinnostunut urheiluseuroille tarjoamastamme valikoimasta!
Tervetuloa ostoksille https://www.xxl.fi/teamsales sivustolle, jonka kautta sinun on mahdollisuus rekisteröityä ja ostaa FC Kasiysin seuramalliston tuotteita. Rekisteröityminen liittää sinut automaattisesti XXL Reward-jäseneksi. Alla lisätietoja jäsenyydestä.
Jäsenedut
XXL Reward -jäsenenä saat erityisetuja jo extraedullisista XXL-hinnoista.
Pisteitä kaikista ostoistasi
Keräät pisteitä kaikista ostoistasi XXL-tavarataloissa tai verkkokaupassa osoitteessa xxl.fi, pois lukien toimituskulut, lahjakortit, pantit, kertakäyttöiset, muoviset ostoskassit, ja arvokupongeilla maksetut ostokset. Saat kymmenen pistettä jokaisesta käyttämästäsi eurosta. Kun olet kerännyt 1200 pistettä, lisäämme 3 € arvokupongin käyttäjätilillesi. Pisteet muutetaan rahanarvoisiksi arvokupongeiksi kerran kuukaudessa.
Jäsenpäivillä tuplapisteitä
Muutaman kerran vuodessa järjestämme jäsenpäivät, jolloin jäsenemme saavat tupla- tai triplapisteet ostoistaan.
Jäsentarjoukset
XXL Reward -jäsenenä saat erityisen hyviä tarjouksia tunnetuilta merkkituotteilta. Jäsenkampanjoitamme voivat olla esimerkiksi valitut tuotteet 20-40% alennuksella tai Ota 3 maksa 2 valituista kategorioista.
Henkilökohtaiset tarjoukset
Tulet myös saamaan henkilökohtaisia tarjouksia, jotka perustuvat ostohistoriaasi, ja joita me arvelemme sinun arvostavan. Henkilökohtaiset tarjoukset voivat vaihdella 10-30 % alennuksiin valituista tuotteista.
XXL Pay
Reward-jäsenenä saat mahdollisuuden käyttää XXL Pay maksuvaihtoehtoa. XXL Paylla voit ostaa tuotteita kaikissa myymälöissämme ja xxl.fi verkkosivustolla ja maksaa tuotteet kuukauden päästä ostoksen teosta. Osamaksu on myös mahdollinen. Voit päättää kuukausittain summan, jonka haluat maksaa ostoksistasi. Kun maksat XXL Paylla myymälöissämme, saat 20% ekstrapisteitä. Muistathan tunnistautua kassalla ennen maksua saadaksesi pisteet.
Digitaaliset kuitit
XXL Reward -jäsenenä voi pitää kirjaa ostoistasi "Omilla sivuillasi", jonne tallentuu kaikki ostosi xxl.fi-verkkokaupasta sekä XXL-tavarataloistamme.
Jäsenyys on ilmaista. Lue lisää siitä, mitä tietoja keräämme ja kuinka käsittelemme niitä täältä
Digitaalinen jäsenkortti
XXL Reward-jäsenkortin latausohje: https://www.xxl.fi/reward --> kirjaudu omalle XXL tilillesi ja saat ohjeet jäsenkortin lataamiseen digitaalisen muotoon puhelimeesi.
XXL:n seurakaupan kirjautumisohjeet alla olevassa pdf-tiedostossa.
![]() | XXL Seurakaupan kirjautumisohje.pdf (1.1 MB) |
Peliasu
U6-U9 - pelipaita painatukseen numero + etunimi
U10-U11 - pelipaita painatukseen numero + sukunimi
U12-aikuiset pelipaita painatukseen vain numero (ei nimeä)
![]() Kotipelipaita - tilataan erikseen joukkueelta | ![]() Vieraspelipaita | ![]() Pelishortsi - tilataan erikseen joukkueelta |
![]() Valkoinen sukka (koti) | ![]() Punainen sukka (vieras) |
”Hienoa päästä starttaamaan monivuotinen yhteistyö FC Kasiysin kanssa. Pyrimme omalta osaltamme tekemään varusteyhteistyöstä mahdollisimman helppoa ja suoraviivaista. Mallistoa on jo suunniteltu yhteistyössä seuran ja XXL:n kanssa ja toivottavasti se on jäsenistölle mieleinen. Peliasu tulee erottumaan hienosti pelikentillä ja treenivaatteet palvelevat myös arkikäytössä.” – Eero Karhu, Manager Team Sales, adidas Suomi Oy"